Romanian Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Serbian Spanish Ukrainian

Peste 60 de medalii obtinute de sportivii lugojeni. CS Maraton93 si-a adjudecat din nou Cupa “Ana Lugojana”

17 Octombrie 2017
lugoj info.ro -CS Maraton93 si-a adjudecat din nou Cupa “Ana Lugojana”

26 medalii de aur, 18 de argint si 22 de bronz.

Acesta este bilantul medaliilor obtinute de sportivii lugojeni de la clubul Maraton’93 la editia a XXII- a a Cupei “Ana Lugojana”. Intrecerea sportiva s-a desfasurat loc timp de patru zile, in perioada 11-14 octombrie si s-a adresat persoanelor cu dizabilitati. Evenimentul organizat anual de Clubul Sportiv Maraton’93 Lugoj i-a avut in acest an ca parteneri pe Lions Club „Ana Lugojana”, Rotary Club Lugoj si Colegiul National „Coriolan Brediceanu” si a reunit sportivi de la 12 cluburi pentru persoane cu handicap din Romania si 3 cluburi din Ungaria.

In urma rezultatelor obtinute de sportivii fiecarui club, clasamentul a fost urmatorul:

Locul 1 – CLUBUL MARATON’93 LUGOJ – 456 puncte,

Locul 2 – ASOCIATIA OK CLUB BUCURESTI – 254 puncte,

Locul 3 – CLUBUL LAMONT CLUJ – 160 puncte, ,

Locul 4 – ASOCIATIA SPORTING CLUB GALATI – 138 puncte,

Locul 5 – ASOCIATIA OAMENI PENTRU OAMENI TURDA – 127 puncte,

Locul 6 - ASOCIATIA CLUB D.S.A. CLUJ – 98 puncte,

Locul 7 – CLUBUL SPORTIV TEMERARII ARAD – 59 puncte,

Locul 8 - SPECIAL FRIENDS BRǍILA - 49 puncte, ,

Locul 9 - A.C.S. SYRALY ODORHEIU SECUIESC – 46 puncte,

Locul 10 - CLUBUL NOBLESSE OBLIGE BUCURESTI – 34 puncte

 

Rezultatele celor 16 sportivi de la clubul MARATON’93 Lugoj au fost urmǎtoarele :

-          PEEV ALEXANDER (clasa 3) – 1 loc II la tenis de masǎ echipe;

-          STOICA VASILE (clasa 4) – 1 loc I la 100m, 3 locuri II la sulitǎ+greutate+darts, 1 loc III la tenis de masa echipe;

-          LUPASCU LEONARD (clasa 4) – 2 locuri I la 100m+ sulitǎ, 1 loc II la greutate, 4 locuri III la tenis de masa individual, tenis de masa echipe, darts si bowling;

-          RUMELA NICOLAE (clasa 5) – 2 locuri I la sulita + greutate, 1 loc II la tenis de masa echipe;

-          DOANA VICTOR (clasa 7) – 4 locuri I la tenis de masa echipe+100m+sulita+greutate, 1 loc II la tenis de masǎ individual;

-          DUMITRU GABRIEL (clasa 7) – 2 locuri II la sulita+greutate, 2 locuri III la tenis de masa echipe+100m;

-          BREHARIU GHEORGHE (clasa 9) – 2 locuri I la tenis de masa individual+ tenis de masa echipe;

-          MICU TUDOR (clasa 10) - 1 locuri I la sulita, 1 loc II la  greutate;

-          DIJMARESCU CAMELIA (clasa 3) – 2 locuri I la tenis de masa echipe+darts, 2 locuri II la 100m+greutate, 2 locuri 3 la sulita+bowling;

-          PARAIAN DOINA (clasa 4) – 1 loc I la tenis de masǎ individual, 2 locuri II la 100m carucioare+ darts, 2 locuri III la tenis de masǎ echipe + sulitǎ;

-          VǍRGATU DORINA (clasa 4) – 4 locuri I la tenis de masǎ individual, tenis de masa echipe+tenis de masa open+100m, 2 locuri II la +darts+bowling;

-          GRABUESCU MARIOARA (clasa 6) -1 loc II la sulita+5 locuri III la tenis de masa individual+tenis de masa echipe+100m+greutate+bowling;

-          PUSCAS IRINA DORINA (clasa 7) - 1 loc I la 100m, 1 loc II la sulita, 1 loc III la tenis de masa echipe;

-          STǍNESCU MARIOARA (clasa 8) – 2 locuri I la  tenis de masa individual, 2 locuri II la tenis de masa echipe+greutate, 1 loc III la sulita;

-          COICA LAURENTIA (clasa 8) – 1 loc II la bowling, 3 locuri III la tenis de masa individual+tenis de masa echipe+greutate;

-          PASCOTESCU EUGENIA (CLASA 9) - 3 locuri I la sulita, greutate+bowling.