vineri, 8 mai 2026
14.9 C
Lugoj
spot_img

Accident rutier cu două victime încarcerate la Ictar-Budinț

Data:

spot_img
spot_img

Un accident rutier s-a produs duminică dimineață, pe drumul dintre Ictar-Budinț și Iosifalău. Conform IPJ Timiș, un bărbat în vârstă de 71 de ani, care conducea un autoturism dinspre Ictar-Budinț către Iosifalău, a intrat în coliziune cu un alt autovehicul, aflat la volanul căruia se afla un bărbat de 37 de ani.

Iți mulțumim că urmărești LUGOJ INFO !

În urma impactului, două persoane au fost rănite, respectiv conducătorul auto de 71 de ani și o femeie de 67 de ani, pasageră în același autoturism. Ambele victime au rămas încarcerate, însă erau conștiente și cooperante la momentul intervenției echipajelor de salvare.

Alarma a fost dată în jurul orei 10:00, fiind solicitată intervenția pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, precum și pentru acordarea primului ajutor. La fața locului au intervenit pompierii din Lugoj, cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, precum și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească toate circumstanțele producerii accidentului.

spot_img

Distribuie articolul:

Ultimele informatii

spot_img

Din aceasi categorie
INFORMATII

Forțe sporite de ordine în minivacanța de 1 Mai. Lacul Surduc și Valea lui Liman, atent monitorizate

Polițiștii și jandarmii din Timiș anunță măsuri suplimentare pentru...

Accident pe DN 6, între Lugoj și Timișoara. O femeie a ajuns la spital

Un accident rutier a avut loc marți, pe DN...

Primul accident din acest an cu motociclist. Un tânăr a ajuns la spital

Un tânăr de 21 de ani a ajuns sâmbătă...

Șoc la un liceu din Lugoj. Profesor arestat

Un profesor în vârstă de 29 de ani a...