Romanian Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Serbian Spanish Ukrainian
Ponderal Comert
Autoliv pagini

Rezultate si clasament Liga a III-a, seria a IV-a. Vulturii au batut la scor pe ACS Viitorul Municipal Craiova.

04 Mai 2015

Vineri, 1 mai, lugojenii de la Vulturii au reusit sa invinga la scor echipa ACS Viitorul Craiova.

Meciul s-a jucat la Iselnita, la cativa kilometri de Craiova, echipa antrenata de Cosmin Petruescu avand ceva emotii doar in prima  repriza a meciului. Lugojenii au inceput tare partida si au marcat inca din minutul 5, prin Stoichescu. Bucuria nu a tinut foarte mult deoarece oltenii au egalat situatia pe tabela de marcaj printr-un eurogol marcat de la 25 de metri. In repriza a doua lugojenii au confirmat diferenta din clasament dintre cele doua echipe,Vulturii adjudecandu-si victoria cu un sec 4-1. ”Cred ca jocul a fost unul foarte bun. A fost cel mai bun joc facut de noi in deplasare. In repriza a doua am facut diferenta cand am si controlat in totalitate partida”, a declarat antrenorul celor de la Vulturii Lugoj. Lugojenii vor juca vineri pe teren propriu cu Minerul Motru care ocupa locul 11 in clasamentul Ligii a III-a , seria 4. Meciul incepe de la ora 18 si este gazduit de Stadionul Tineretului. Vineri s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

Viitorul Municipal Craiova - Vulturii 2009 Lugoj 1-4

UTA Batrana Doamna - Minerul Motru 5-3

Minerul Mehedinti - Stiinta Turceni 0-3

Millenium Giarmata - Ineu 1-0

ACSO Filiasi - CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic 0-1

National Sebis - FC Hunedoara 2-0