Cupa Danubius. Patru medalii de aur pentru CS Maraton 93 Lugoj

24 Mai 2017
lugojinfo.ro -Patru medalii de aur pentru CS Maraton 93 Lugoj

Sportivii lugojeni legitimati la Clubul Sportiv MARATON’93 Lugoj au participat în perioada 17  - 21 mai 2017 la Cupa DANUBIUS editia a XXV-a.

Competitia a fost organizata la Galati de A.P.H. SPORTING CLUB. “Au fost prezente 13 cluburi sportive pentru persoane cu dizabilitati, probele de concurs fiind: tenis de masa, atletism, powerlifting, sah, pescuit sportiv. Clubul Maraton’93 a fost reprezentat de Stoica Vasile si Stanescu Marioara, care au obtinut urmatoarele rezultate:

-  STOICA VASILE (clasa 5) – 1 medalie aur la 200 m carucioare, 1 medalie argint la 100 m carucioare, 1 medalie bronz la tenis de masa echipe;

- STANESCU MARIOARA (clasa 8) – 3 medalii de aur la tenis de masa individual, tenis de masa echipe si aruncarea greutatii, 2 medalii bronz la 100 m si sulita”, a anuntat Dorina Vargatu, presedinta clubului lugojean.

Cu rezultatele obtinute, Clubul Maraton’93 Lugoj s-a clasat pe locul 7 din cele 13 cluburi participante.