Romanian Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Serbian Spanish Ukrainian

Ministerul Dezvoltarii nu sprijina parangheliile cu lautari. Boldea nu a obtinut niciun leu pentru Lugoj de la Bucuresti

20 Iulie 2017
lugoj info.ro -Ministerul Dezvoltarii nu sprijina parangheliile cu lautari

Francisc Boldea nu a obtinut niciun leu pentru Lugoj.

Ministerul Dezvoltarii a facut publica lista primariilor care au primit bani pentru diferite proiecte. Pe lista nu se regaseste Lugojul, astfel ca niciun ban de la Bucuresti nu va ajunge in orasul nostru. Surse din cadrul Primariei Lugoj sustin ca Boldea nu numai ca nu a facut proiecte pentru care sa fie alocate fonduri, dar a insistat la minister pentru forarea unui put de apa termala. Ideea nu a fost agreata de catre cei din Ministerul Dezvoltarii care i-au atras atentia primarului ca nu pot finanta astfel de investitii recomandandu-i sa se gandeasca la alte proiecte care sa vina in sprijinul comunitatii. Boldea a tinut-o una si buna sperand sa ii impresioneze pe functionarii din minister si nu a considerat ca Lugojul are nevoie de bani pentru gradinte, scoli, drumuri sau altele, astfel ca atitudinea lui a fost dur taxata si orasul nostru a ramas fara bani. Asadar, Resita, Timisoara, dar si alte comune din zona Lugoj vor asfalta, vor ridica cladiri noi in care elevii vor invata, in timp ce lugojenii trebuie sa mai astepte.