Parabo Market Lugoj

Sala de sport noua, la cativa kilometri de Lugoj. Boldea si Dobra nu au considerat necesara construirea unei astfel de sali in orasul nostru

02 Februarie 2021
Lugoj Info.ro -Boldea si Dobra nu au considerat necesara construirea unei astfel de sali in orasul nostru foto: Primaria Boldur

Comuna Boldur va avea in cateva luni o sala de sport la standarde europene.

Miruna International

Constructia a fost deja ridicata, iar in saptamanile care urmeaza se va lucra la interioare. Sala va avea in tribune o capacitate de 180 de locuri. “Viitoarea sala de sport din Boldur prinde contur, din imagini se vede faza actuala, cat si forma finala. La începutul lunii aprilie, dupa grafic, lucrarea trebuie finalizata si receptionata. De saptamana viitoare se va intra la interior cu pregatirea pardoselii pentru terenul sintetic, tribuna, partile auxiliare, urmand ca finalul sa fie alocat exteriorului (parcare, accese, centrala termica, rezervor de apa pentru incendii de 85 m.c., spatii verzi)”, a anuntat primarul comunei Boldur, Cristian Stoi. O astfel de sala de sport urmeaza sa fie construita si intr-o alta comuna, aflata nu departe de Lugoj. Primaria comunei Fardea a predat deja amplasamentul si a eliberat avizele necesare urmand ca in scurt timp sa fie demarata constructia efectiva. Salile de sport sunt construite de catre Compania Nationala de Investitii (CNI), iar Lugojul a refuzat o astfel de investitie in vremea in care Guvernul, Consiliul Judetean Timis si Primaria Lugoj erau conduse de PSD.