vineri, 23 ianuarie 2026
0.4 C
Lugoj

Camerele de supraveghere din oras sunt aproape degeaba. Nu pot oferi politistilor momentul in care bannerul unui candidat a fost taiat

Data:

spot_img
spot_img
spot_img

Un angajat al Primariei Lugoj sustine ca in imagini nu se poate vedea momentul in care bannerele au fost distruse. ”Camerele au fost montate pentru traficul rutier si nu pentru cel pietonal. Nefiind vorba de niste camere foarte performante, nu se vede foarte bine cand bannerul e intreg si cand e taiat. Bannerul este intr-un plan indepartat. Se vad masini trecand, atat. Vorbim de zona centrala. Langa Universitate nu exista nici o camera care sa fie in zona Gold Café”, a declarat sursa Lugoj Info.ro. Functionarul sustine ca bannerul se afla in raza unei camere care este amplasata pe Casa de Cultura a Sindicatelor, insa imaginile nu sunt inregistrate sau stocate. Chiar si in cazul in care imaginile de acolo ar fi fost inregistrate, sansele ca cel care a taiat bannerele sa fi fost identificat, sunt aproape zero. Politistii au demarat verificari dupa ce un partid a depus plangere, insa deocamdata oamenii legii nu au anuntat daca au ajuns la o concluzie.

Iți mulțumim că urmărești LUGOJ INFO !

spot_img

Distribuie articolul:

Ultimele informatii

Din aceasi categorie
INFORMATII

Prognoza meteo până la 1 februarie. Cum va fi vremea în tot Banatul

Administrația Națională de Meteorologie a anunțat prognoza meteo pentru...

Cazierul judiciar nu se mai eliberează la Lugoj. Unde pot merge cetățenii și ce soluții online există

În urma exploziei produse la clădirea în care funcționa...
Lugoj Info - Stiri online din Lugoj
Politica de confidentialitate

Acest site web foloseste cookie-uri astfel incat sa va putem oferi cea mai buna experienta de utilizator posibila. Informatiile cookie sunt stocate in browser-ul dvs. si indeplinesc functii precum recunoasterea dvs. atunci cand reveniti pe site-ul nostru web si ajutarea echipei noastre sa inteleaga care sectiuni ale site-ului le gasiti cele mai interesante si utile.