marți, 13 mai 2025
16.7 C
Lugoj
spot_img

(UPDATE) Oxigen Planting Festival nu va mai avea loc sâmbătă. Organizatorii vor anunța în curând noul program de duminică

Data:

spot_img
spot_img

Festivalul programat să aibă loc sâmbătă și duminică la Lugoj se va desfășura doar duminică. Surse din Primăria Lugoj au declarat pentru Lugoj Info.ro că organizatorii lucrează în prezent la o formulă prin care toate formațiile programate pentru sâmbătă să urce pe scena de la Plopi duminică.

Inițial, sâmbătă urmau să concerteze Killa Fonic (care a înlocuit-o pe Erika Isac), Subcarpați și DJ Andress. Duminică erau anunțați Vescan, Asia și Lucian.

Foarte probabil, spectacolele de duminică vor începe mai devreme de ora 19:30, ora stabilită inițial, astfel încât să poată fi susținute toate recitalurile anunțate pentru ambele zile.

Anularea programului de sâmbătă a fost impusă după ce Guvernul României a anunțat că ia în calcul declararea zilei de sâmbătă drept zi de doliu național, în memoria Sanctității Sale Papa Francisc, decedat la vârsta de 88 de ani. Actul normativ se află pe masa Guvernului și va fi, aproape sigur, adoptat în ședința de joi. În acest context, toate activitățile sportive și cultural-artistice programate pentru sâmbătă vor fi amânate.

UPDATE: Guvernul României a decis ca ziua de 26 aprilie 2025 să fie zi de doliu național, în memoria Sanctității Sale Papa Francisc.

Distribuie articolul:

Ultimele informatii

Din aceasi categorie
INFORMATII

Politica de confidentialitate

Acest site web foloseste cookie-uri astfel incat sa va putem oferi cea mai buna experienta de utilizator posibila. Informatiile cookie sunt stocate in browser-ul dvs. si indeplinesc functii precum recunoasterea dvs. atunci cand reveniti pe site-ul nostru web si ajutarea echipei noastre sa inteleaga care sectiuni ale site-ului le gasiti cele mai interesante si utile.