Romanian Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Serbian Spanish Ukrainian

"+Plus" anti PSD si anti Boldea la Lugoj

16 Ianuarie 2019
Lugoj Info.ro -"+Plus" anti PSD si anti Boldea la Lugoj

Dreapta politica lugojeana este completa si este pregatita pentru luptele electorale cu PSD.

Cuptorul cu lemne

In urma cu cateva zile a avut loc prima întalnire a Partidului Libertate, Unitate, Solidaritate (PLUS) Lugoj, astfel ca formatiunea politica a lui Dacian Ciolos a anuntat oficial deschiderea unei filiale in orasul nostru. ”Scopul întalnirii a fost acela de a pune bazele unui grup de initiativa locala în Lugoj, cat si de a discuta modalitatile fiecaruia de implicare. Discutia a mai atins subiecte precum calendarul PLUS pe urmatoarea perioada, organizarea alegerilor europarlamentare din 26 mai 2019, organizarea Grupului Local de Initiativa, dar si campania “Oameni Noi”.”, a anuntat organizatia judeteana a partidului. Infiintarea la Lugoj a PLUS a fost salutata deja de zeci de lugojeni, dar si de opozitia lugojeana. Presedintele PNL Lugoj, Claudiu Buciu a transmis un mesaj noilor intrati in politica. “Bun venit! Partidul +Plus face primii pasi si în Lugoj. Orice partid care va lupta pentru normalitate, pentru respectul aproapelui, pentru binele comunitatii în care traim cu totii, pentru promovarea în functii publice doar a oamenilor competenti si integri, va fi un +PLUS în lupta pe care o ducem cu PSD. Faptul ca primul nucleu al +PLUS la Lugoj este format mai ales din tineri ne face sa credem ca speranta unui Lugoj mai bun nu a fost total stinsa de actuala conducere a municipiului nostru. Atat eu, cat si organizatia PNL Lugoj, alaturi de celelalte partide din opozitie (PMP si USR) ne dorim parteneri cu care sa putem sa redam Lugojului demnitatea profund stirbita de actuala administratie condusa de PSD&ALDE. Sunt convins ca doar împreuna vom reusi sa eliberam definitiv Lugojul de ciuma rosie! Va doresc succes în orice demers ce va fi facut pentru binele comunitatii noastre! “, a scris Buciu pe o retea de socializare.