×

Avertizare

JFolder: :files: Calea nu este un director. Cale: /home/lugojinfo/public_html/images/pac
×

Notificare

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pac
GYM PELE

Am putea avea parcul Hella sau parcul Autoliv. Multinationalele din Lugoj s-ar putea implica in amenajarea si intretinerea parcurilor

18 Mai 2015
lugojinfo.ro - Multinationalele din Lugoj s-ar putea implica in amenajarea si intretinerea parcurilor foto:lugojinfo.ro

Doua dintre cele mai puternice companii prezente in orasul nostru ar putea adopta parcurile din Lugoj.

Lugoj Info Online Publicitate

Ideea apartine conducerilor companiilor care vor sa se implice tot mai puternic in viata sociala a orasului in urma unui parteneriat cu Primaria Lugoj. In Austria dar si in Grecia mai multe zone din orase sunt intretinute si reabilitate cu ajutorul si finantarea marilor companii care ajuta in acest fel comunitatea. Reprezentantii Primariei Lugoj recunosc ca au fost purtate discutii cu cele doua companii, insa decizia va fi luata in urmatoarea perioada. ”Am avut aceste discutii chiar saptamana trecuta. Autoliv doreste o colaborare cu noi pentru parcul din spatele Primariei. In baza proiectului de colaborare ne vom imparti sarcinile. Noi schimbam terenul sintetic si avem grija de mobilierul stradal iar ei se vor ocupa de infrumusetarea si intretinerea spatiilor verzi. Lucrurile nu sunt inca clare dar suntem deschisi la colaborare si apreciem deschiderea companiei. Vom lucra impreuna chiar si la reabilitarea monumentului "Ana Lugojana"”,  a declarat Francisc Boldea pentru lugojinfo.ro. Interesata de un astfel de parteneriat este si o alta companie prezenta in orasul nostru. Hella ar putea adopta parcul din zona Strand sau Parcul George Enescu.

{gallery}pac{/gallery}